Szkoły jazdy w Katowicach z pewnością zasługują na ranking. Jest ich dużo i naprawdę ciężko się zdecydować na tę wymarzoną. Ale mamy dobre wieści – w Katowicach jest bardzo duży wybór solidnych szkół, które oferują kursy prawa jazdy. W sieci spotkamy rankingi , w których widnieje lista aż 58 szkół. Okazuje się, że w Katowicach szkoły są solidne. Cechuje je dobra organizacja i wykwalifikowana kadra instruktorów – z powołania. Szkoły mają samochody w dobrym stanie, a na jazdy stawiają się punktualnie. Kursanci na ogół mają pozytywne wspomnienia i polecają szkoły znajomym. Niektóre ze szkół, aby się wyróżnić oferują atrakcyjne pakiety dodatkowe lub rabaty w siłowniach lub kursach samoobrony. Ciekawą propozycją jest także symulator jazdy. 

OSK 100% S.C.

Podstawowe informacje o szkole OSK 100%
Cena kursy kategorii B
2250 zł
Cena jazdy doszkalającej
160 zł
Kategorie prawa jazdy
B
Model samochodu
Toyota Yaris
Kursy weekendowe
Brak w ofercie
Adres
Powstańców 1, 42-600 Katowice
Strona internetowa
Szkoła jazdy OSK 100% oferuje jazdy samochodami Toyota Yaris. Atutem szkoły są dodatkowe treningi z techniki jazdy. Szkoła przygotowuje wyłącznie do egzaminów na kategorię B. 
Oprócz samego kursu na prawo jazdy, szkoła oferuje również pakiety. To ciekawa sprawa, której warto się przyjrzeć bliżej. 
OSK 100% – pakiety

Znajdziemy tutaj między innymi trening techniki jazdy, i warsztaty teoretyczne. Ciekawą opcją jest też jazda pozamiejska (i tu kusant otrzymuje sześć godzin, czyli ok. 250 kilometrów do wyjeżdżenia). To z czego OSK 100% jest najbardziej dumna, a czym się wyróżnia na tle konkurencji to symulator jazdy samochodem.

Często wybieraną opcją są też jazdy przedegzaminacyjne, które rozładują napięcie przed docelowym egzaminem państwowym.

OSK 100% na YouTube

OSK 100% posiada również własny kanał na YouTube, gdzie ma 16 filmików. To filmiki tutorialowe, które warto obejrzeć przed egzaminem. To niektóre z nich:

  • Jak przygotować do jazdy opony,
  • Jak ruszać na śliskiej powierzchni
  • Omówienie oświetlenia i płynów eksploatacyjnych w samochodzie.
Szkoła ma dobre opinie. Zdaniem kursantów OSK 100% S.C. nie tylko uczy jazdy, ale także mentalnie przygotowuje do egzaminów. Ci, którzy odbyli tam kurs bardzo polecają szkołę jazdy znajomym i piszą dużo pozytywnych rzeczy na forum. Profesjonalnie i skutecznie. Nie tylko dobrze przeprowadzona nauka jazd, ale także świetnie wytłumaczona teoria. Instruktorami godnymi polecenia zdaniem Michała12 są „pan Maciek oraz pewien starszy pan”. 
Szkoła jazdy OSK 100% – zalety
Na pierwszym miejscu wymieniana jest atrakcyjna cena oraz brak ukrytych kosztów. Druga wymieniana zaleta wśród pytanych osób to ciekawe wykłady i dobra atmosfera w szkole. Trzecią ważną kwestią jest dobry stan pojazdów. Na czwartym miejscu kursanci wymieniali elastyczność. A co z intruktorami? Tu niemalże nie było negatywnych opinii. Kursanci byli zgodni – szkoła OSK 100% zatrudnia instruktorów “z powołania”,  których cechuje profesjonalizm i punktualność.
Szkoła jazdy OSK 100% – wady
Trudno tu się doliczyć wad. Na ogół respondenci mówili, że wad brak. Ale po bardziej wnikliwszych wywiadach znalazły się i one. Według respondentów niektórzy instruktorzy mogliby być bardziej wymagający.  Problemy pojawiały się także w momencie umawiania się na jazdy (przeładowanie i brak wolnych terminów) oraz skracanie czasu trwania jazd. 

Ecodrive Lisowski

Podstawowe informacje o szkole Ecodrive Lisowski
Cena kursy kategorii B
1699 zł
Cena jazdy doszkalającej
60 zł
Kategorie prawa jazdy
B
Model samochodu
Toyota Yaris
Kursy weekendowe
TAK
Adres
Batorego 7, 44-100 Katowice
Strona internetowa

Ecodrive Lisowski to szkoła, która cieszy się dobrą renomą wśród mieszkańców Katowic. Cena jest atrakcyjna i brak w niej ukrytych kosztów. Organizacja w szkole jest bardzo dobra, zajęcia odbywają się zawsze na czas. Także instruktorzy są punktualni. 
Ecodrive Lisowski – pełen profesjonalizm

Teoria i jazdy są wykładane w sposób jasny i zrozumiały. Do kursanta jest podejście indywidualne. Prowadzący mają wielką cierpliwość do tłumaczenia błędów. Instruktorzy pokazują to, czego kursanci nie potrafią i analizują błędy. Jest dużo pozytywnej energii i konstruktywnych rad. Instruktorzy mają naprawdę dużo energii i zapału i nawet niedowiarków przekonają, że jazda samochodem to superfajna sprawa. Oczywiście, pod warunkiem, że się umie jeździć. 

Ecodrive Lisowski – co ich wyróżnia?

Szkoła jazdy współpracuje z innymi szkołami, nawet takimi co to z jazdą samochodem nie mają nic wspólnego. Ze szkołą tańca, kursem samoobrony oraz siłownią.  Współpraca polega na tym, że wykupując kurs w Ecodrive Lisowski kursant uzyska rabat w tych miejscach. Warto czasem wziąć to pod uwagę, jeśli wahamy się między porównywalnymi szkołami. 

 

Ecodrive Lisowski – zalety

Dobra atmosfera, dużo praktycznych rad pod kątem egzaminu. Cierpliwość prowadzących do kursantów, wymagający, ale nie stresujący. Instruktorzy z powołania i z dobrą energią. Samochody w dobrym stanie. Instruktorzy stawiają się zawsze na czas i nie skracają (jeśli kursant nie poprosi) czasu trwania jazd. Dobra organizacja i punktualność. 

Ecodrive Lisowski – wady

Tu było trudno, bo na ogół wad było brak. 

Szkoła Nauki Jazdy Lopecik

Podstawowe informacje o Szkole Nauki Jazdy Lopecik
Cena kursy kategorii B
2100 zł
Cena jazdy doszkalającej
60 zł
Kategorie prawa jazdy
B
Model samochodu
Toyota Yaris
Kursy weekendowe
TAK
Adres
Kościuszki 8, 40-049 Katowice
Strona internetowa

Szkoła Nauki Jazdy Lopecik to kolejna szkoła, która cieszy się bardzo pochlebnymi opiniami w internecie. Kursanci cenią sobie podejście do nauki jazdy w tej szkole. To „coś więcej niż tylko szkoła, w której uczą jak zdać państwówkę”. Szkoła Lopecik uczy jak bezpiecznie i poprawnie jeździć po polskich drogach. Jak odnaleźć się w ruchu miejskim i nie stwarzać zagrożenia dla innych pojazdów.  Instruktorzy są bardzo przyjemni oraz skuteczni. Uczą myślenia, a to się rzadko zdarza w szkołach prawa jazdy. Uczą też poszanowania własnego samochodu i ekologicznej jazdy. Jak dbać, aby pojazd posłużył nam jak najdłużej. Szkoła Lopecik pomaga kursantowi wyrobić sobie dobre nawyki na przyszłość. 

Szkoła Jazdy Lopecik – jak oni to robią?

Dodatkowe jazdy to coś, co warto wykupić w tej szkole, jeśli boimy się wsiąść za kierownicę. Podczas 2h jazd nastąpi diagnoza umiejętności oraz wyłapane zostaną potencjalne błędy, nad którymi będzie się pracować w przyszłości. Instruktor jest bardzo cierpliwy i naprawdę mu zależy, aby kursant zrozumiał popełniane błędy. Ćwiczenia odbywają się do skutku, aż błędy zostaną skorygowane. 

Szkoła Jazdy Lopecik – zalety

Kameralność i indywidualne podejście do klienta. Dobry sposób przekazywania wiedzy – analiza błędów. Dość wysoka zdawalność egzaminu. Kurs 30h plus 2h do wyjeżdżenia przed egzaminem. Bardzo miła atmosfera i mili instruktorzy. „Panu Darkowi i Arturowi zależy na tym, aby nauczyć kursanta myślenia na drodze”, nie tylko wykucia pustych formułek. 

Szkoła Jazdy Lopecik – wady

Tu też trzeba było się naszukać, bo nikt nie umiał sobie przypomnieć jakichś znaczących wad. No i wad brak. Instruktorzy naprawdę się starają i im zależy. Kursanci mają poczucie, że są ważni. 

 

LIDER OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW

Podstawowe informacje o szkole LIDER OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW
Cena kursy kategorii B
1450 zł
Cena jazdy doszkalającej
50 zł
Kategorie prawa jazdy
B
Model samochodu
Toyota Yaris
Kursy weekendowe
NIE
Adres
Bohaterów Monte Cassino 6, 40-231 Katowice
Strona internetowa

LIDER OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW to kolejna szkoła jazdy w tym rejonie, która cieszy się dobrymi opiniami wśród byłych kursantów. Postanowiliśmy sprawdzić dobre i złe strony szkoły. Czy atmosfera jest przyjemna? Czy instruktorzy cierpliwi i wymagający? Nie spotkaliśmy niezadowolonego kursanta, a byli wśród nich i tacy, którzy nie zdali prawa jazdy za pierwszym razem. 

LIDER OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW moc w instruktorach

Na forum możemy przeczytać, że główne atuty tej szkoły są dwa: przyjemna atmosfera oraz instruktorzy. To chyba najważniejsze. Kontakt z instruktorem można mieć nawet 7 dni w tygodniu – bardzo dobrze też są przekazywane podstawy nauki jazdy.  Wykłady kursanci ocenili jako „kreatywne”, na których nie sposób się nudzić. Jazdy można dostosować indywidualnie do własnych potrzeb i na ogół nie ma problemów z terminami. 

LIDER OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW w Katowicach – nie poddawaj się

Jedna z kursantek chodziła do tej szkoły i nie zdała egzaminu za pierwszym razem. Poddała się.  Po kilku latach postanowiła podejść jeszcze raz. I co się okazało? Wystarczyło wykupienie w tej samej szkole 7h jazd dodatkowych.  Prawo jazdy otrzymała i do dziś ma miłe wspomnienia. Instruktorzy byli bardzo pomocni i dzięki ich wskazówkom poczuła się pewniej przed kierownicą.  Z czystym sumieniem poleca teraz szkołę innym. 

Instruktorzy w LIDERZE spokój i cierpliwość

„Pan Mariusz wiedział, że mam opory jeśli chodzi o parkowanie i na to kładł duży nacisk” – pisze Monika. „Spokojnie i klarownie tłumaczył wszystkie zagwostki ruchu drogowego. Egzamin zdałam za pierwszym razem”.  

Registration complete !

Show

Reset your password

Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Check your e-mail for the confirmation link.

Close