Katowice

Szkoły jazdy Katowice

Szkoły jazdy Katowice z pewnością zasługują na ranking. Jest ich dużo i naprawdę ciężko się zdecydować na tę wymarzoną. Ale mamy dobre wieści – w Katowicach jest bardzo duży wybór solidnych szkół, które oferują kursy prawa jazdy. W sieci spotkamy rankingi, w których widnieje lista aż 58 szkół.

Okazuje się, że w Katowicach szkoły są solidne. Cechuje je dobra organizacja i wykwalifikowana kadra instruktorów – z powołania. Szkoły mają samochody w dobrym stanie, a na jazdy stawiają się punktualnie. Kursanci na ogół mają pozytywne wspomnienia i polecają szkoły znajomym. Niektóre ze szkół, aby się wyróżnić oferują atrakcyjne pakiety dodatkowe lub rabaty w siłowniach lub kursach samoobrony. Ciekawą propozycją jest także symulator jazdy.

szkoły jazdy Katowice

OSK 100% S.C.

Podstawowe informacje o szkole OSK 100%
Cena kursy kategorii B 2250 zł
Cena jazdy doszkalającej 160 zł
Kategorie prawa jazdy B
Model samochodu Toyota Yaris
Kursy weekendowe Brak w ofercie
Adres Powstańców 1, 42-600 Katowice
Strona internetowa Przejdź do strony

Szkoła jazdy OSK 100% oferuje jazdy samochodami Toyota Yaris. Atutem szkoły są dodatkowe treningi z techniki jazdy. Szkoła przygotowuje wyłącznie do egzaminów na kategorię B.Oprócz samego kursu na prawo jazdy, szkoła oferuje również pakiety. To ciekawa sprawa, której warto się przyjrzeć bliżej.

Szkoły jazdy Katowice  – pakiety

Znajdziemy tutaj między innymi trening techniki jazdy, i warsztaty teoretyczne. Ciekawą opcją jest też jazda pozamiejska (i tu kusant otrzymuje sześć godzin, czyli ok. 250 kilometrów do wyjeżdżenia). To z czego OSK 100% jest najbardziej dumna, a czym się wyróżnia na tle konkurencji to symulator jazdy samochodem.

Często wybieraną opcją są też jazdy przedegzaminacyjne, które rozładują napięcie przed docelowym egzaminem państwowym.

OSK 100% na YouTube

OSK 100% posiada również własny kanał na YouTube, gdzie ma 16 filmików. To filmiki tutorialowe, które warto obejrzeć przed egzaminem. To niektóre z nich:

  • Jak przygotować do jazdy opony,
  • Jak ruszać na śliskiej powierzchni
  • Omówienie oświetlenia i płynów eksploatacyjnych w samochodzie.

Szkoła ma dobre opinie. Zdaniem kursantów OSK 100% S.C. nie tylko uczy jazdy, ale także mentalnie przygotowuje do egzaminów. Ci, którzy odbyli tam kurs bardzo polecają szkołę jazdy znajomym i piszą dużo pozytywnych rzeczy na forum. Profesjonalnie i skutecznie. Nie tylko dobrze przeprowadzona nauka jazd, ale także świetnie wytłumaczona teoria. Instruktorami godnymi polecenia zdaniem Michała12 są „pan Maciek oraz pewien starszy pan”.

Szkoła jazdy OSK 100% – zalety

Na pierwszym miejscu wymieniana jest atrakcyjna cena oraz brak ukrytych kosztów. Druga wymieniana zaleta wśród pytanych osób to ciekawe wykłady i dobra atmosfera w szkole. Trzecią ważną kwestią jest dobry stan pojazdów. Na czwartym miejscu kursanci wymieniali elastyczność. A co z intruktorami? Tu niemalże nie było negatywnych opinii. Kursanci byli zgodni – szkoła OSK 100% zatrudnia instruktorów “z powołania”,  których cechuje profesjonalizm i punktualność.

Szkoła jazdy OSK 100% Katowice – wady

Trudno tu się doliczyć wad. Na ogół respondenci mówili, że wad brak. Ale po bardziej wnikliwszych wywiadach znalazły się i one. Według respondentów niektórzy instruktorzy mogliby być bardziej wymagający.  Problemy pojawiały się także w momencie umawiania się na jazdy (przeładowanie i brak wolnych terminów) oraz skracanie czasu trwania jazd.

Ecodrive Lisowski Katowice

Podstawowe informacje o szkole Ecodrive Lisowski
Cena kursy kategorii B 1699 zł
Cena jazdy doszkalającej 60 zł
Kategorie prawa jazdy B
Model samochodu Toyota Yaris
Kursy weekendowe TAK
Adres Batorego 7, 44-100 Katowice
Strona internetowa Przejdź do strony

Ecodrive Lisowski to szkoła, która cieszy się dobrą renomą wśród mieszkańców Katowic. Cena jest atrakcyjna i brak w niej ukrytych kosztów. Organizacja w szkole jest bardzo dobra, zajęcia odbywają się zawsze na czas. Także instruktorzy są punktualni.
Ecodrive Lisowski – pełen profesjonalizm

Teoria i jazdy są wykładane w sposób jasny i zrozumiały. Do kursanta jest podejście indywidualne. Prowadzący mają wielką cierpliwość do tłumaczenia błędów. Instruktorzy pokazują to, czego kursanci nie potrafią i analizują błędy. Jest dużo pozytywnej energii i konstruktywnych rad. Instruktorzy mają naprawdę dużo energii i zapału i nawet niedowiarków przekonają, że jazda samochodem to superfajna sprawa. Oczywiście, pod warunkiem, że się umie jeździć.

Ecodrive Lisowski – co ich wyróżnia?

Szkoła jazdy współpracuje z innymi szkołami, nawet takimi co to z jazdą samochodem nie mają nic wspólnego. Ze szkołą tańca, kursem samoobrony oraz siłownią.  Współpraca polega na tym, że wykupując kurs w Ecodrive Lisowski kursant uzyska rabat w tych miejscach. Warto czasem wziąć to pod uwagę, jeśli wahamy się między porównywalnymi szkołami.

Ecodrive Lisowski – zalety

Dobra atmosfera, dużo praktycznych rad pod kątem egzaminu. Cierpliwość prowadzących do kursantów, wymagający, ale nie stresujący. Instruktorzy z powołania i z dobrą energią. Samochody w dobrym stanie. Instruktorzy stawiają się zawsze na czas i nie skracają (jeśli kursant nie poprosi) czasu trwania jazd. Dobra organizacja i punktualność.

Szkoła Nauki Jazdy Lopecik

Podstawowe informacje o Szkole Nauki Jazdy Lopecik
Cena kursy kategorii B 2100 zł
Cena jazdy doszkalającej 60 zł
Kategorie prawa jazdy B
Model samochodu Toyota Yaris
Kursy weekendowe TAK
Adres Kościuszki 8, 40-049 Katowice
Strona internetowa Przejdź do strony

Szkoła Nauki Jazdy Lopecik to kolejna szkoła, która cieszy się bardzo pochlebnymi opiniami w internecie. Kursanci cenią sobie podejście do nauki jazdy w tej szkole. To „coś więcej niż tylko szkoła, w której uczą jak zdać państwówkę”. Szkoła Lopecik uczy jak bezpiecznie i poprawnie jeździć po polskich drogach. Jak odnaleźć się w ruchu miejskim i nie stwarzać zagrożenia dla innych pojazdów.  Instruktorzy są bardzo przyjemni oraz skuteczni. Uczą myślenia, a to się rzadko zdarza w szkołach prawa jazdy. Uczą też poszanowania własnego samochodu i ekologicznej jazdy. Jak dbać, aby pojazd posłużył nam jak najdłużej. Szkoła Lopecik pomaga kursantowi wyrobić sobie dobre nawyki na przyszłość.

Szkoła Jazdy Katowice – jak oni to robią?

Dodatkowe jazdy to coś, co warto wykupić w tej szkole, jeśli boimy się wsiąść za kierownicę. Podczas 2h jazd nastąpi diagnoza umiejętności oraz wyłapane zostaną potencjalne błędy, nad którymi będzie się pracować w przyszłości. Instruktor jest bardzo cierpliwy i naprawdę mu zależy, aby kursant zrozumiał popełniane błędy. Ćwiczenia odbywają się do skutku, aż błędy zostaną skorygowane.

Szkoła Jazdy Lopecik – zalety i wady

Kameralność i indywidualne podejście do klienta. Dobry sposób przekazywania wiedzy – analiza błędów. Dość wysoka zdawalność egzaminu. Kurs 30h plus 2h do wyjeżdżenia przed egzaminem. Bardzo miła atmosfera i mili instruktorzy. „Panu Darkowi i Arturowi zależy na tym, aby nauczyć kursanta myślenia na drodze”, nie tylko wykucia pustych formułek.

Tu też trzeba było się naszukać, bo nikt nie umiał sobie przypomnieć jakichś znaczących wad. No i wad brak. Instruktorzy naprawdę się starają i im zależy. Kursanci mają poczucie, że są ważni.

LIDER OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW

Podstawowe informacje o szkole LIDER OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW
Cena kursy kategorii B 1450 zł
Cena jazdy doszkalającej 50 zł
Kategorie prawa jazdy B
Model samochodu Toyota Yaris
Kursy weekendowe NIE
Adres Bohaterów Monte Cassino 6, 40-231 Katowice
Strona internetowa Przejdź do strony

LIDER OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW to kolejna szkoła jazdy w tym rejonie, która cieszy się dobrymi opiniami wśród byłych kursantów. Postanowiliśmy sprawdzić dobre i złe strony szkoły. Czy atmosfera jest przyjemna? Czy instruktorzy cierpliwi i wymagający? Nie spotkaliśmy niezadowolonego kursanta, a byli wśród nich i tacy, którzy nie zdali prawa jazdy za pierwszym razem.

LIDER OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW moc w instruktorach

Na forum możemy przeczytać, że główne atuty tej szkoły są dwa: przyjemna atmosfera oraz instruktorzy. To chyba najważniejsze. Kontakt z instruktorem można mieć nawet 7 dni w tygodniu – bardzo dobrze też są przekazywane podstawy nauki jazdy.  Wykłady kursanci ocenili jako „kreatywne”, na których nie sposób się nudzić. Jazdy można dostosować indywidualnie do własnych potrzeb i na ogół nie ma problemów z terminami.

LIDER OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW w Katowicach – nie poddawaj się

Jedna z kursantek chodziła do tej szkoły i nie zdała egzaminu za pierwszym razem. Poddała się.  Po kilku latach postanowiła podejść jeszcze raz. I co się okazało? Wystarczyło wykupienie w tej samej szkole 7h jazd dodatkowych.  Prawo jazdy otrzymała i do dziś ma miłe wspomnienia. Instruktorzy byli bardzo pomocni i dzięki ich wskazówkom poczuła się pewniej przed kierownicą.  Z czystym sumieniem poleca teraz szkołę innym.

Instruktorzy w LIDERZE spokój i cierpliwość

„Pan Mariusz wiedział, że mam opory jeśli chodzi o parkowanie i na to kładł duży nacisk” – pisze Monika. „Spokojnie i klarownie tłumaczył wszystkie zagwostki ruchu drogowego. Egzamin zdałam za pierwszym razem”.

Szukasz szkół jazdy w innych miastach? Sprawdź kursy prawa jazdy w Warszawie, Kielcach i Krakowie.

Registration complete !

Show

Reset your password

Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Check your e-mail for the confirmation link.

Close