Kraków

Szkoły jazdy Kraków

Szkoły jazdy Kraków. Wybór szkół nauki jazdy w Krakowie jest bardzo duży. Nic dziwnego, że kursantom bardzo trudno podjąć decyzję, w której szkole rozpocząć naukę. To przecież spora inwestycja. Dlatego warto zerknąć na wszelkiego rodzaju rankingi i porównywarki szkół prawa jazdy w rejonie. Przepatrzeć fora internetowe i popytać znajomych o doświadczenia.

Rzecz jasna, opinie w tym temacie będą skrajnie subiektywne, ale zawsze warto mieć ogólny ogląd sytuacji. To w końcu nasze pieniądze, nasz czas i nasze bezpieczeństwo. Uczymy się nie tylko po to by zdać upragnione prawo jazdy, ale przede wszystkim po to by jeździć bezpiecznie i nie stwarzać zagrożenia na drogach.

Rodzajów prawa jazdy jest bardzo wiele, ostatnio doszły prawa jazdy na quady i skutery. Niemniej jednak wciąż najbardziej popularnym kursem jest kurs na prawo jazdy kategorii B, czyli na prowadzenie samochodu osobowego.

Szkoła jazdy – trudny wybór

Oferta poszczególnych firm jest bardzo zróżnicowana, a kolorowe banery i ulotki atakują nas na każdym kroku. I tu pojawia się dylemat – każda ze szkół twierdzi, że jest najlepszą szkołą jazdy.

Komu wierzyć? Jak to sprawdzić? Z czym porównać? Nie jest więc łatwo samodzielnie podjąć decyzję, gdzie przygotujemy się do egzaminu na prawo jazdy. Dzięki naszej stronie znajdziesz podstawowe informacje, porównanie i ranking szkół jazdy.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tych informacji łatwiej podejmiesz decyzję.Poniżej znajdziesz opis najlepszych szkół jazdy w Krakowie oraz ich najważniejsze atuty

Obecnie przeglądasz informacje o szkołach jazdy w Krakowie. Sprawdź też inne miasta. 

Ranking Szkół Jazdy w Krakowie

Szkoła

Ranking

Cena

Link

Szkoła Jazdy STACH stach

5/5

1799 zł


Przejdź do szkoły

Szkoła Jazdy OES oes

4.5/5

1899 zł


Przejdź do szkoły

OSK AUTO-TOP
auto-top

5/5

1500 zł


Przejdź do szkoły

Szkoła jazdy – OSK Stach

Ośrodek Szkolenia Kierowców „Stach” to według wielu opinii najlepsza szkoła nauki jazdy w Krakowie. Głównymi atutami szkoły są doświadczeni istruktorzy oraz bogata oferta kursów. Swego czasu była to szkoła z najlepszymi opiniami na forum. Nam udało się doszukać kilku wad. Oczywiście, wiele zależy od instruktora, ale kursanci mogli pochwalić się wysoką zdawalnością. Jednym słowem, warto było czekać na jazdy – może i problemy były z dostępnością, ale ta inwestycja opłacała się kursantom. Każdy bowiem ma jeden cel – zdać prawo jazdy za pierwszym razem. 

Szkoły jazdy Kraków – E-learning

Jako jedna z niewielu szkół jazdy w Krakowie Stach oferuje system e-learning. Dzięki tej ofercie można zdecydowanie szybciej i w dogodniejszy sposób przejść przez kurs. Coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju przyspieszenie kursu. Nie ma co tracić cennego czasu na wykładach – teorii można równie skutecznie nauczyć się w domowym zaciszu.  Kolejnym udogodnieniem w ofercie szkoły Stach są kursy przyspieszone.  Okazuje się, że bardzo wiele osob jest zainteresowanych tego typu kursami. To tak zwane kursy ekspresowe. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów, którym zależy na czasie i szybkim kursie jazdy.

Szkoła jazdy STACH – zalety

  • Atrakcyjna cena i promocje.
  • Przyjemna atmosfera.
  • Oszczędność czasu dzięki e-learningowi.
  • Teoria i jazdy jednocześnie.

Szkoła jazdy STACH – wady

Łatwo trafić na instruktora, który mało wymaga. Jest tam trochę instruktorów którzy są tak sympatyczni, że zamiast nauki są jest mile spędzony czas. Nauka jest przyjemna, a kursant dopiero podczas egzaminu zdaje sobie sprawę, że jest niedouczony i nie czuje się pewnie za kierownicą. Powinni być bardziej krytyczni i lepiej uczyć.

szkoły jazdy Kraków

Szkoła jazdy OSK OES 

Szkoła jazdy OSK OES to placówka z jedną z najszerszych ofert, jakie znajdziemy w Krakowie. Szkoła prowadzi kursy na prawo jazdu w wielu kategoriach. Kadra instruktorów może pochwalić się naprawdę sporym doświadczeniem.

Szkoła skupia się na nauce jazdy dla zwykłych osób oraz prowadzi szkolenia dla kierowców zawodowych. W tym także szkolenia dla kierowców TAXI oraz inne kursy specjalistyczne. Dodatkowym atutem szkoły są lekcje dla obcokrajowców w języku angielskim.

Szkoły jazdy Kraków – po angielsku

Kursy prawa jazdy po angielsku powoli stają się standartem w szkołach jazdy. Głównie w przypadku Krakowa oraz Warszawy. Jak widać, szkoły wychodzą na przeciw coraz większej grupy klientów.  Obecna cena kursów w wysokości 1899 zł jest nieco wyższa niż w konkurencyjnych szkołach. Trzeba jednak przyznać, że OSK OES to gwarant wysokiej jakości i profesjonalizmu. Szkoła posiada sporą ilość instruktorów i samochodów, dlatego też nie ma problemów z terminami.

Szkoła jazdy Sigma

Szkoła jazdy Sigma Robert Bursa to jedna z popularniejszych szkół prawa jazdy. Zlokalizowana blisko Nowej Huty, jest jedną z częściej wybieranych szkół przez osoby mieszkające w okolicy. 

Szkoła reklamuje się ceną i na  stronie internetowej obiecuje, że jest w niej tanio. To prawda, na tle konkurencji, jej oferta cenowa wypada dość korzystnie. Dużą zaletą szkoły Sigma jest jeszcze jedno – wspaniała atmosfera na zajęciach i rozgadani instruktorzy. Cała ekipa jest wyjątkowo sympatyczna.

Szkoła Jazdy – zdawalność

W wysoką zdawalność bym tak ślepo nie wierzyła, bo to zależy od indywidualnych predyspozycji kursanta. Są i urodzeni do tego by prowadzić auto i ci zdają za pierwszym razem.  Jak dla mnie przekazywanie wiedzy jest mało skuteczne. Instruktorzy są bardzo sympatyczni, ale trochę za bardzo wyręczają w myśleniu kursanta. Dają mu gotowe wzorce zachowania i polecenia wydają tak, aby wszystko się udało. Dlatego podczas jazd kursant myśli, że jest świetnym kierowcą, a podczas egzaminu spada na niego kubeł zimnej wody. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich. Są kursanci, którym takie instrukcje bardzo pomagają. Inni wolą być zmuszani do podejmowania bardziej samodzielnych decyzji na drodze.

Zaletą jest to, że Sigma nie stresuje. Jazdy to sama przyjemność. Nie ma krzyków, surowości, ani nic co mogłoby stresować kursanta. Są pochwały, mało krytyki. 

Szkoła jazdy Codex+

O.S.K CODEX+ Janusz Depta Jerzy Wtorkiewicz S.C. to szkoła, będąca odłamem szkoły Codex. Instruktorów , jak wynika z nazwy jest tam trzech, ale ja miałam przyjemność jeździć z panem Wtorkiewiczem. Dla mnie to człowiek – instytucja, który stanowi szkołę samą w sobie. Szkoła nie ma strony internetowej – polecana jest przez znajomych. Jak widać to wystarczy, aby był ruch. Jazdy odbywają się w szkole zawodowej w Nowej Hucie. Niepozornie, ale solidnie.

O.S.K CODEX+ opinie

Na forum można znaleźć wiele miłych słów na temat instruktora Wtorkiewicza. Pan z brodą, wcale niemłody – widać zatem już na pierwszy rzut oka, że ma doświadczenie. Najważniejsze dla mnie było jednak to, że instruktor umiał przekazać wiedzę. Okazał się skuteczny. Nauczył praktyki i przede wszystkim myślenia. Sama bym go jednak nie znalazła. Poleciła mi go koleżanka, która uważa, że to w dużej mierze dzięki niemu zdała prawo jazdy za pierwszym razem. Ja poszłam do niego na jazdy doszkalające po niezdanych pod rząd trzech egzaminach. Myślałam, że na kierowcę się nie nadaję, ale on otworzył mi oczy.  Nie był jakiś przesadnie miły i dużo krytykował, ale widać było, że dobry z niego człowiek. Krytyka była konstruktywna i wszelkie błędy analizowane. Niektóre z jego nauk pamiętam do dziś, niemal po 10 latach. Z perspektywy czasu oceniam, że niezbyt dobra szkoła jazdy może niechcący wpoić złe nawyki. Całe szczęście, wpadłam w dobre ręce i wiele luk w nauce zostało załatanych.To były dobrze wydane pieniądze i gdybym wiedziała, że jest taka szkoła wcześniej to bym od razu tam poszła i zaoszczędziła wiele nerwów i pieniędzy.

CODEX+  dla kursanta

Szkoła jazdy Codex+ przygotowuje kursanta do normalnej jazdy na drodze. Uczy nie tylko jak zdać egzamin i pokazuje wszystkie „pułapki” egzaminacyjne, ale przede wszystkim uczy jak jeździć. Kursant po jazdach z panem Wtorkiewiczem jest gotowy, aby jeździć własnym autem, nie tylko autem, którym obecnie zdawany jest egzamin na prawo jazdy. Jeśli zaś nie umie jeździć wystarczająco dobrze i nie jest gotowy na egzamin, z pewnością o tym usłyszy. Szkoła nie mami kursantów żadnymi „ty jesteś dobry, spróbuj i zobacz”. Jest konkret, albo ktoś już jest gotów jeździć i nie stwarza niebezpieczeństwa na drodze, albo jeszcze musi poćwiczyć jazdy.

Szukasz szkoły jazdy z innego miasta? Sprawdź opinie i rankingi szkół nauki jazdy w Warszawie i Łodzi.

Registration complete !

Show

Reset your password

Please enter your email address. You will receive a link to create a new password.

Check your e-mail for the confirmation link.

Close